زاهد محمودی ظهر امروز یک شنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان ضمن قدردانی از تلاش های  اداره کل استان در راستای حفظ و صیانت از میراث فرهنگی این شهرستان، ادامه داد: شهرستان اهر با پیشینه برجسته تاریخی و هنری خود به عنوان یکی از مهم ترین شهرستان های استان شناخته شده است و در سال های اخیر با تلاش های اداره کل میراث فرهنگی استان، ظرفیت های این شهرستان فعال و به بهره وری نسبی رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان اهر مهد هنر اصیل ورنی بافی است، افزود: منشا این هنر اصیل شهرستان اهر و روستاهای توابع بوده که در کشور به لحاظ زیبایی و کیفیت شناخته شده است، لذا آماده ایم تا با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، زمینه لازم را برای ثبت اهر به عنوان پایتخت ورنی ایران، فراهم سازیم.

محمودی با بیان اینکه مرمت خانه عطائی و همچنین سبک سازی گنبدهای بازار تاریخی اهر از دیگر مطالبات این شهرستان در راستای بهبود و تقویت ظرفیت های تاریخی و فرهنگی این شهرستان است، ادامه داد: گشایش موزه سنگ اهر در مجموعه خانه دکتر قاسم خان، تسریع در صدور مجوز موزه تعلیم و تربیت و همچنین مرمت خانه تاریخی عطائی و تملک بخش دوم آن از دیگر مطالبات این شهرستان به شمار می آید.

فرماندار اهر در پایان با بیان اینکه نقش بازارچه های صنایع دستی در رونق اقتصادی این حوزه به سبب ارتباط مستقیم مخاطبان با هنرمندان از اهمیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: احداث بازارچه صنایع دستی اهر قطعا نقش بسزایی در رونق و به ویژه ماندگاری هنر دستان هنرمندان این خطه خواهد داشت، لذا از شهرداری و شورای شهر اهر انتظار داریم طی همکاری مستمر با اداره کل میراث فرهنگی استان زمینه لازم را برای احداث بازارچه صنایع دستی در آینده ای نزدیک را فراهم سازند.

چرا ۳۶۰ پرشیا؟

۳۶۰ پرشیا یک فروشگاه اینترنتی کار آفرین محور در زمینه خرید  و فروش صنایع دستی و کادویی و دست سازه های هنری با ارزانترین قیمت و بهترین کیفیت در جنوب کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز نموده است. در ۳۶۰ پرشیا یک بستر آنلاین تخصصی جهت خرید جدیدترین صنایع دستی شامل خاتمکاری ،میناکاری، منبتکاری، معرقکاری، ویترای، رزین، کارهای چوبی، گلیم، گبه، قالی، حصیربافی، قلمزنی، قلمکاری و جواهرات دستساز فراهم آمده است بگونه ای که تولید کنندگان  از طریق غرفه آنلاین و برگزاری گالری اینترنتی زیر چتر حمایتی فروشگاه کادویی ۳۶۰ پرشیا اقدام به فروش عمده یا جزیی کالای خود نموده و از سویی دیگر خریداران با خیالی آسوده از میان انبوه متنوعی از کالاها و از طریق پرداخت امن ، اقدام به خرید می نمایند. ۳۶۰ پرشیا همواره تلاش نموده تا دست چینی از کالاهای هنری تولید شده توسط کار آفرینان ایرانی از تهران ، شیراز ، اصفهان ، تبریز ، مشهد ، یزد و جای جای ایران را به هنر دوستان تقدیم نماید. در مناسبتهایی مثل روز پدر، روز مادر، کادو ولنتاین و سپندارمذگان، تولد، خرید جهیزیه، هر خرید از فروشگاه صنایع دستی ۳۶۰ پرشیا کمکی بزرگ در جهت حمایت کار آفرینان جوان ایرانی و توسعه بازار دست سازه های هنری و ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای بومی است . به امید روزی که آثار  هنری فاخر دستان ایرانی بجای پنهان ماندن در پستوی موزه ها  و  مغازه ها ، تجلی گر فرهنگ کهن ایرانی در منازل ما باشد. 

( با احترام ،  مدیریت گالری اینترنتی ۳۶۰ پرشیا در شیراز)