به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلپایگان با اشاره به قدمت 200ساله گیوه دوزی در این شهرستان گفت: در حال حاضر در شهرستان گلپایگان تنها یک نفر به تولید گیوه اشتغال دارد.
مصطفی قانونی با بیان اینکه درگذشته راسته ای در بازار گلپایگان به نام راسته گیوه دوزان وجود داشت گفت: امروز به دلیل استقبال نکردن مردم از گیوه دوزی، این هنر رو به فراموشی است.
وی افزود: افرادی که به آموزش گیوه بافی علاقه مند باشند نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلپایگان آمادگی پرداخت تسهیلات به متقاضیان را دارد.

کریم علی کاظمی تنها گیوه دوز گلپایگان هم با اشاره به اینکه درگذشته گیوه، مشتریان بیشتری داشت و زنان هم با بافت رویه گیوه در این هنر مشارکت داشتند افزود: در حال حاضر رویه و کفی گیوه را از تهران و نجف آباد تهیه می کند. 
این هنرمند گیوه دوز سالانه بیش از 600جفت گیوه تولید می کند که بیشتر مشتریان آن کشاورزان و مسافرانی هستند که گیوه را به عنوان سوغات خریداری می کنند. 
گیوه نوعی پاپوش تابستانی، سبک و با دوام است که این هنر صنعت در شهرستان گلپایگان رو به فراموشی است.

منبع : .iribnews.ir

چرا ۳۶۰ پرشیا؟

۳۶۰ پرشیا یک فروشگاه اینترنتی کار آفرین محور در زمینه خرید  و فروش صنایع دستی و کادویی و دست سازه های هنری با ارزانترین قیمت و بهترین کیفیت در جنوب کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز نموده است. در ۳۶۰ پرشیا یک بستر آنلاین تخصصی جهت خرید جدیدترین صنایع دستی شامل خاتمکاری ،میناکاری، منبتکاری، معرقکاری، ویترای، رزین، کارهای چوبی، گلیم، گبه، قالی، حصیربافی، قلمزنی، قلمکاری و جواهرات دستساز فراهم آمده است بگونه ای که تولید کنندگان  از طریق غرفه آنلاین و برگزاری گالری اینترنتی زیر چتر حمایتی فروشگاه کادویی ۳۶۰ پرشیا اقدام به فروش عمده یا جزیی کالای خود نموده و از سویی دیگر خریداران با خیالی آسوده از میان انبوه متنوعی از کالاها و از طریق پرداخت امن ، اقدام به خرید می نمایند. ۳۶۰ پرشیا همواره تلاش نموده تا دست چینی از کالاهای هنری تولید شده توسط کار آفرینان ایرانی از تهران ، شیراز ، اصفهان ، تبریز ، مشهد ، یزد و جای جای ایران را به هنر دوستان تقدیم نماید. در مناسبتهایی مثل روز پدر، روز مادر، کادو ولنتاین و سپندارمذگان، تولد، خرید جهیزیه، هر خرید از فروشگاه صنایع دستی ۳۶۰ پرشیا کمکی بزرگ در جهت حمایت کار آفرینان جوان ایرانی و توسعه بازار دست سازه های هنری و ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای بومی است . به امید روزی که آثار  هنری فاخر دستان ایرانی بجای پنهان ماندن در پستوی موزه ها  و  مغازه ها ، تجلی گر فرهنگ کهن ایرانی در منازل ما باشد. 

( با احترام ،  مدیریت گالری اینترنتی ۳۶۰ پرشیا در شیراز)