به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،عباس شیردل رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان پیرامون آمار فروش صنایع دستی اظهار داشت: صنایع دستی مستثنی از بقیه صنوف نیست که به دلیل شرایط اقتصادی و نوسانات ارز شاهد تاثیرات منفی در حوزه فروش صنایع دستی هستیم.

وی افزود: همچنین گرانی مواد اولیه سبب تغییر قیمت تولید صنایع دستی شده و این مهم نیز در حوزه تولید شرایط بدی را به وجود آورده است.

رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان پیرامون بازار صنایع دستی میدان امام اصفهان بیان کرد: اکنون اگر سری به فروشگاه‌های صنایع دستی در میدان امام بزنید، متوجه نداشتن فروش و رکود در بازار صنایع دستی می‌شوید.

وی گفت : صنایع دستی با حضور گردشگر داخلی و خارجی ارتباط مستقیمی دارد که اکنون در حالی که در ماه ژانویه سفر گردشگران خارجی قرار داریم ، بیشتر هتل‌های اصفهان خالی است.

شیردل بیان کرد: اگر در حضور جذب گردشگر داخلی و خارجی و بهبود اوضاع اقتصادی تولید و فروش صنایع دستی برنامه ریزی انجام نشود، شاهد بدتر شدن اوضاع و تبعات بعدی در حوزه صنایع دستی خواهیم بود.

انتهای پیام/م

شرایط اقتصادی" و "گرانی مواد اولیه" حیات صنایع دستی اصفهان را تهدید می‌کند

منبع yjc.ir

چرا ۳۶۰ پرشیا؟

۳۶۰ پرشیا یک فروشگاه اینترنتی کار آفرین محور در زمینه خرید  و فروش صنایع دستی و کادویی و دست سازه های هنری با ارزانترین قیمت و بهترین کیفیت در جنوب کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز نموده است. در ۳۶۰ پرشیا یک بستر آنلاین تخصصی جهت خرید جدیدترین صنایع دستی شامل خاتمکاری ،میناکاری، منبتکاری، معرقکاری، ویترای، رزین، کارهای چوبی، گلیم، گبه، قالی، حصیربافی، قلمزنی، قلمکاری و جواهرات دستساز فراهم آمده است بگونه ای که تولید کنندگان  از طریق غرفه آنلاین و برگزاری گالری اینترنتی زیر چتر حمایتی فروشگاه کادویی ۳۶۰ پرشیا اقدام به فروش عمده یا جزیی کالای خود نموده و از سویی دیگر خریداران با خیالی آسوده از میان انبوه متنوعی از کالاها و از طریق پرداخت امن ، اقدام به خرید می نمایند. ۳۶۰ پرشیا همواره تلاش نموده تا دست چینی از کالاهای هنری تولید شده توسط کار آفرینان ایرانی از تهران ، شیراز ، اصفهان ، تبریز ، مشهد ، یزد و جای جای ایران را به هنر دوستان تقدیم نماید. در مناسبتهایی مثل روز پدر، روز مادر، کادو ولنتاین و سپندارمذگان، تولد، خرید جهیزیه، هر خرید از فروشگاه صنایع دستی ۳۶۰ پرشیا کمکی بزرگ در جهت حمایت کار آفرینان جوان ایرانی و توسعه بازار دست سازه های هنری و ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای بومی است . به امید روزی که آثار  هنری فاخر دستان ایرانی بجای پنهان ماندن در پستوی موزه ها  و  مغازه ها ، تجلی گر فرهنگ کهن ایرانی در منازل ما باشد. 

( با احترام ،  مدیریت گالری اینترنتی ۳۶۰ پرشیا در شیراز)