آموزش صنایع دستی به 1700 نفر در زندان های استان کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از آموزش صنایع دستی به 1700 نفر در زندان های این استان خبر داد.

شما در حال مطالعه بخش خبری ۳۶۰ پرشیا هستید. جهت بازدید از محصولات صنایع دستی کلیک نمایید

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان و به نقل از ۳۶۰ پرشیا؛ غلامرضا فرخی در نشست مشترک با مدیر کل زندان های استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از الویت های معاونت صنایع دستی این اداره کل بحث آموزش صنایع دستی به زندانیان است، افزود: در سال گذشته نیز به 2800 نفر از زندانیان استان کرمان آموزش صنایع دستی داده شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در زندان اوقات فراغت زیادی برای زندانیان وجود دارد و زندانیان هم دارای استعدادهای خوبی در زمینه تولید صنایع دستی هستند، تصریح کرد: این افراد با یادگیری صنایع دستی

 

می توانند بعد از آزادی هم در این رشته های هنری مشغول به فعالیت شوند و به امرار معاش بپردازند.

 

وی با بیان اینکه هرساله معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان غرفه هایی را به صورت رایگان در اختیار زندانیان قرار می دهد، افزود: این اقدام هرساله با هدف حمایت از خانواده زندانیان و معرفی هنرهای دستی آنها انجام می گیرد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اظهار کرد: در حال حاضر بهترین نوع صنایع دستی که می توان به زندانیان آموزش داد و هیچ دغدغه ای نیز برای تهیه مواد اولیه، فروش و تولید آن وجود ندارد، هنر حصیر بافی است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرهای واقع درجنوب و شرق استان کرمان به تولید گسترده حصیربافی می پردازند، تصریح کرد: در این مناطق امکان کشت و پرورش نخل خرما وجود دارد و می توان بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای، ماده اولیه حصیربافی برای تولید صنایع دستی را تهیه کرد.

 

فرخی  با اشاره به اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر محصولات حصیری بازار خوبی برای فروش پیدا کرده اند، خاطرنشان کرد: این اداره کل آمادگی لازم را جهت برپایی بازارچه صنایع دستی جهت نمایش و معرفی تولیدات زندانیان استان کرمان را دارد.

چرا ۳۶۰ پرشیا؟

۳۶۰ پرشیا یک فروشگاه اینترنتی کار آفرین محور در زمینه خرید  و فروش صنایع دستی و کادویی و دست سازه های هنری با ارزانترین قیمت و بهترین کیفیت در جنوب کشور است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز نموده است. در ۳۶۰ پرشیا یک بستر آنلاین تخصصی جهت خرید جدیدترین صنایع دستی شامل خاتمکاری ،میناکاری، منبتکاری، معرقکاری، ویترای، رزین، کارهای چوبی، گلیم، گبه، قالی، حصیربافی، قلمزنی، قلمکاری و جواهرات دستساز فراهم آمده است بگونه ای که تولید کنندگان  از طریق غرفه آنلاین و برگزاری گالری اینترنتی زیر چتر حمایتی فروشگاه کادویی ۳۶۰ پرشیا اقدام به فروش عمده یا جزیی کالای خود نموده و از سویی دیگر خریداران با خیالی آسوده از میان انبوه متنوعی از کالاها و از طریق پرداخت امن ، اقدام به خرید می نمایند. ۳۶۰ پرشیا همواره تلاش نموده تا دست چینی از کالاهای هنری تولید شده توسط کار آفرینان ایرانی از تهران ، شیراز ، اصفهان ، تبریز ، مشهد ، یزد و جای جای ایران را به هنر دوستان تقدیم نماید. در مناسبتهایی مثل روز پدر، روز مادر، کادو ولنتاین و سپندارمذگان، تولد، خرید جهیزیه، هر خرید از فروشگاه صنایع دستی ۳۶۰ پرشیا کمکی بزرگ در جهت حمایت کار آفرینان جوان ایرانی و توسعه بازار دست سازه های هنری و ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای بومی است . به امید روزی که آثار  هنری فاخر دستان ایرانی بجای پنهان ماندن در پستوی موزه ها  و  مغازه ها ، تجلی گر فرهنگ کهن ایرانی در منازل ما باشد. 

( با احترام ،  مدیریت گالری اینترنتی ۳۶۰ پرشیا در شیراز)